Bratislava a hrad Devín

(možnosť kombinácie s plavbou vyhliadkovou loďou Devín – Bratislava)
Začneme prehliadkou hlavných dominánt mesta; Prezidentského paláca, historickej budovy Úradu vlády, obrátenej pyramídy – budovy Slovenskej televízie a rozhlasu. Počas zastávky na Bratislavskom hrade uvidíte aj hradnú barokovú záhradu, sochu sv. Alžbety, vyhliadku na Staré Mesto a mosty Dunaja. Pokračujeme autobusom pozdĺž rieky Dunaj až k najjužnejšiemu výbežku Malých Karpát, kde na skalnatom brale nad sútokom rieky Moravy a Dunaja sa hrdo týči hrad Devín – starobylé sídlo Keltov, Rimanov, Slovanov a dôležité panské sídlo až do roku 1809, kedy ho napoleonské vojská vyhodili do povetria. História hradu v 20 stor. je spojená s tragédiou rozdelenia Európy po 2 sv. vojne a Železnou oponou, ktorá prechádzala popri hrade. Z hradu je jedinečný výhľad na Dunaj, nivu rieky Moravy a susedné Rakúsko.
Dĺžka : 3,5 hod
Cena za spriev.služby v slov.jaz. 73 €/skupina do 10 os. nad 10 os. 93 EUR;
v cudzom jaz. 95 €/skupina do 10 os. nad 10 os. 115 EUR.
Vstupné na Devín: 5 €/os.

Náš tip: 1) návrat do centra mesta vyhliadkovou loďou s nezabudnuteľnými výhľadom na Devín a mesto. Cena za lístok: 9 €.
2) ochutnajte vychýrenú miestnu špecialitu devínske ríbezľové víno. Zorganizujem pre vás ochutnávku s občerstvením. Cena na požiadanie.

Bratislava

ORDER